A máme tu ďalšiu zo série tortičiek pre úžasných ľudí :). Tentokrát som pri trúbe majstrovala pre skvelú osôbku Nelku na jej rozlúčku so slobodou. Tortička bola ako prekvapenie a darček zároveň, takže som sa mohla vyblázniť. Inšpiráciu vždy hľadám na internete, no tentokrát sa moja snaha nestretla s úspechom keďže pri téme rozlúčky so slobodou na mňa vybafli samé nevhodnosti a veci, ktoré na tortu naozaj nepatria a niesú ani na pohľad príliš lichotivé :) Musela som sa teda spoľahnúť na seba a svoju vlastnú fantáziu, čo nie vždy dobre dopadne :) , no tento krát sa mi to snáď aj celkom podarilo.
IMG 0072
 Rozlúčka nieje práve najkonzervatívnejšia udalosť, tak som sa rozhodla pre crazy tortu. Dvojposchodová torta ktorá mala snáď do 10 kg ( moje ruky zaplakali keď som ju niesla cez celé staré mesto ) bola potiahnutá pravným marcipánom. Ten som zafarbila na krásnu baby ružovú a vykrojila vyše 100 marcipánových srdiečok rôznych farieb, ktorými som tortu dozdobila. Vo vnútri bol jeden veľký vanilkový korpus, naplnený čokoládovým a karamelovým krémom s karamelovým domácim topingom. Vrchná malá tortička bola z čokoládového korpusu plnená vanilkovým krémom s čerstvými marhulami a mojim špeciálnym marhuľovo- broskyňovým pyré.
Nebudem sa ani snažiť tváriť, že táto torta bola bezprobléová a všetko išlo ako po masle… Bolo 35 stupňov, nespolupracovali krémy, a už vôbec nespolupracoval marcipán. Ten sa už po chvíľke začal potiť, trhať a zošuchovať aj spolu s krémom. Veru, moje torty nemajú rady tropické horúčavy. Ja som mala hlavu niekoľko hodín v smútku, keď som stále nakúkala do chladničky, ako torta  klesá a potí sa a potí. Už som mala na mále a na akciu som chcela odísť bez torty, ktorej som venovala dva dni, lebo som sa bála, že nemá šancu prežiť cestu autom. Nakoniec však všetko dobre dopadlo a mne spadol obrovský kameň zo srdca najprv keď sa Nelka z nej tešila a potom keď sme tortu rozkrojili a všetky zúčastnené sa spokojne zalizovali :)
IMG 0064
IMG 0073
1082456 10151580268951025 1481656839 n
Naša krásna bride to be :*
961177 10151580268581025 161012106 n

Neli bola to úžasná akcia ďakujem :*

Pekný deň všetkým
L