Torty naozaj nepatria medzi moje najobľúbenejšie výtvory, hlavne tie poťahované marcipánom, no niektorým ľuďom skrátka nedokážem povedať nie. Preto tento prevažne obrázkový príspevok bude patriť práve tortám, ktoré som robila pre svojich blízkych z čistej lásky, aj keď som pri nich potila krv :)

Hneď na začiatok hovorím, že ja niesom cukrárka, tortárka, ani iná profesionálka a torty naozaj niesú môj najsilnejší bod. Sú nedokonaleé, hrbaté, neumelecké, ale chutia a sú z lásky. Snažím sa pri nich držať svojich zásad o surovinách a preto poťahujem najkvalitnejším možným zohnateľným marcipánom, tajné babkine tortové cesto robím z domácich vajíčok a múky z mlyna a našľahané krémy z kvalitnej čokolády, orechov, ovocia a s domácimi džemami.

Svadobná pre Heňu a Janka
IMG 0701

3 poschodia – 10 kíl – vanilkové, čokoládové a orechové cestá – vanilková, karamelová, čokoládová, orechová, malinová plnka – strááášne veľa marcipánu :)

 IMG 0693
IMG 0660
Dokončovanie v teréne
Promočná
DSC 0316
 vanilkové cesto – vanilkový krém s čerstvými jahodami a domácim jahodovým džemom – marcipánová mašľa – navrchu vanilkové ružičky
 DSC 0296
30 ka pre Janka a Mária
IMG 1118

Čokoládové cesto – karamelový a orechový krém – marcipán – marcipánové mustážiky

IMG 1125IMG 1158
Autíčko k 7 narodeninám pre Samka a Lukáša
IMG 1386
IMG 1393

Asi moja najväčšia výzva, do ktorej som išla aj napriek tomu, že podľa mňa má byť torta skrátka gulatá, krásna a elegantná. Deťom ale 5ažko povedať nie a tak vzniklo toto „auto“ :)

6 kíl – vanilka a čoko korpus – vanilka+ malinový džem, čokoláda, kokos – a zasa raz véééľa marcipánu

IMG 1399
 IMG 1376

 

L