ivett1

Kde sú tie časy, keď som kamarátom a známym na narodeniny jednoducho kúpila malý, milý a väčšinou vtipný darček, oslávenec mal radosť  a ja pokoj :) Odkedy som začala piecť veci sa v tejto oblasti trošku zmenili, vždy som priniesla nejaký koláčik ako pozornosť k darčeku, všetci sa tešili a ja som bola spokojná. No a keď som začala s Lulus bakery vo väčšom a internet pravidelne zásobujem svojimi receptami a výtvormi, darčeky odo mňa už nikto asi ani nečaká :)

Ja pečenie milujem, no niekedy je to aj trápenie. Na najbližších mi vždy najviac záleží a ja by som im chcela spraviť maximálnu možnú radosť. Preto som sa začala púšťať do tort. Narodeninové, meninové, svadobné, akékoľvek. Po každej z nich sa ale zaprisahávam, že je to naposledy a už to nikdy neurobím a vrátim sa ku klasickým, milým a jednoduchým darčekom. Potom ale vidím tú radosť a blikajúce očká keď ju uvidia a chválospevy keď ju ochutnajú. A som v tom zasa, bludný kruh :)

Táto bola pre špeciálnu osôbku, ktorú mám vo svojom živote už pomerne dlho, no posledný rok si to bez nej neviem ani predstaviť, na jej takmer okrúhle narodeniny. A dala mi zabrať. Dosť. Keď som sa rozhodla ako darček a prekvapenie jej pripraviť tortu pre kompletnú posádku narodeninovej oslavy (ktorá činila takmer 30 ľudí) ešte som netušila, že ma poprosí o to, aby som jej pripravila sladký catering („véď tak, aby sa každému ušlo nejakých 5 kúskov :D“ ). Takže bezvýchodisková situácia a dva dni do rána pri trúbe. Neviem, či som už spomínala, ale ja potrebujem mať všetko dokonalé. Všetko. Dokonalé. Naozaj, vo svojej kuchyni sa mením na Hitlera a všetko musí byť nalinkované tak ako si ja predstavujem. Z týchto dvoch dní teda vznikla jedna narodeninová torta, tri druhy cupcakov, minicheesecaky, profiterolky, macarons a jedna zničená Lucia. Ale stálo to zato, vždy stojí. Birthday girl sa tešila, všetkým chutilo a ja som sa časom „odunavila“.

Nenazvateľná, no neskutočne vydarená torta:

  • dva vanilkové korpusy s kúskami čokolády vo vnútri (13 vajec, 200g posekanej čokolády)
  • vanilkový pudingovo maslový krém s vanilkovým luskom
  • čokoládový pudingovo maslový krém (150g 70% čokolády)
  • domáci jahodový džem s kúskami jahôd
  • takmer pol kila lesného ovocia
  • obidve poschodia potiahnuté a dozdobené  mojim najobľúbenejším mascarpone-syrovo-šľahačkovým krémom
  • navrchu dozdobená voňavými čerstvými jahodami máčanými v 70% čokoláde
  • a keďže oslava bola rocková, musela som aj tortu trošku „postrapatiť“, obliala som ju čokoládou

Táto torta bola asi jedna z najlepších, aké sa mi kedy podarili. Jemné cesto, kombinácia ovocia a vnútorných plniek doladená vonkajším mascarpone krémom. Mňam.

A celý narodeninový sweet catering(recepty na ostatné koláčiky pridám čoskoro) :

ivett7

A napriek tomu, že som sa zaprisahala, že už nikdy, nabudúce to spravím zasa, som o tom presvedčená :)