Ahojte, tak dnes vás oficiálne prvý krát vítam na mojom novom, dospeláckom webe. S chalanmi sme zmenili dizajn, funkcie, doménu a vlastne všetko, za čo som im veľmi vďačná a majú u mňa neobmedzenú zásobu sladkostí podľa vlastného výberu ;) Som veľmi rada, že som si popri nekonečnom vianočnom pečení našla konečne čas ho spustiť a dúfam, že sa vám môj nový web bude páčiť a samozrejme budem vďačná za akékoľvek feedbacky, pretože je určený hlavne pre vás.

Aby to nebolo len o rečiach, začínam hneď  vianočným receptom na extrémne dobré a super vyzerajúce cookies. Hlavné zložky sú čokoláda a sušené figy, pre mňa ideálna kombinácia. Verím, že budú chutiť aj vám a na vianočnom stole budú ozdobou. Recept je už klasicky pomerne jednoduchý.

 

IMG_1735

Potrebujete:

100 g sušených fíg

50 g masla

200 g horkej čokolády

2 vajcia

110 g krupicového cukru

100g hladkej, alebo špaldovej múky

1/2 lyžicky sódy

trošku soli

práškový cukor na obalenie

Postup:

Vo vodnom kúpeli necháme pomaly rozpustiť maslo a čokoládu, zatiaľ v kuchynskom robote vyšľaháme vajcia a krupicový cukor do hustej a svetlej peny, trvá to cca 3 minúty. Múku zmiešame so soľou s sódou. Do rozpustenej čokolády s maslom zapracujeme po malých dávkach sušené figy a túto zmes pomaly prilievame k vaječnej zmesi, pričom robot nechávame stále pustený na najnižších otáčkach. Na záver po lyžiciach pridáme múku so soľou a sódou a všetko spolu vypracujeme na riedke cesto. To dáme na dve hodiny zachladiť. Rúru vyhrejeme na 150 stupňov a plechy vyložíme papierom na pečenie, alebo teflonovou fóliou. Po zachladení lyžicou vykrajujeme cesto z ktorého vytvárame malé guličky a obaľujeme ich v nachystanom práškovom cukre. Guličky poukladáme na plech v dostatočných rozostupoch, pretože sa roztečú. Pečieme 10-12 minút, ak ich prepečiete budú suché, čo by bola veľká škoda.

IMG_1712IMG_1759

Dúfam, že vám budú chutiť a že sa vám nový web páči a budete sa naň radi a často vracať :)

Pekný večer

L